İnternetten Para Kazanabileceğiniz İşler


-1
-1 Beğeni

1- Youtube’a içerik oluşturup video yüklemek.

Youtube’a özgün içerik bulup kaliteli videolar yüklerseniz belirli süre sonra gelir elde etmeye başlarsınız. Yapılmış videoları yüklerseniz çok izlenme alamazsınız. Kendi bulduğunuz kaliteli ve ilgi çekici içeriklere güzel de edit yaparsanız iyi izlenme alırsınız. Gündemi ve insanların ilgisini çeken şeyleri yakalamanız temel şarttır. Belirli bir yatırım yapıp kamera, mikrofon, program vs kullanarak daha kaliteli içerik üretir daha çok takipçi çekersiniz. Ama unutmayın, video yüklemeye başladığınız anda para kazanamazsınız. Bir süre sabredip videolarınızın izlenmesini beklerken bir yandan yeni video oluşturmanız gerekir.

2- Makale Yazmak

Bilginizin olduğu bir konuda insanların işine yarayacak makaleler yazıp belirli sitelerde paylaşarak gelir elde edebilirsiniz. Türkçe dil kurallarına hakim olmak ve en iyi bildiğinizi yazmak şarttır.

3- Sosyal Medya Sayfası Oluşturmak ve Paylaşım Yapmak

İnsanların takip edeceğini düşündüğünüz bir kategoride Facebook, Twitter ya da İnstagram gibi uygulamalarda bir sayfa oluşturarak paylaşım yapın. Bu da Youtube gibi belirli bir süre sadece paylaşım yapıp takipçi topladıktan sonra sayfaya reklam alarak gelir elde edebileceğiniz yoldur. Ne kadar özgün paylaşım yaparsanız o kadar ilerlersiniz. Başkalarının paylaşımlarını alıp tekrar sayfanızda paylaşmanız telif yemenize sebep olabilir ve takipçilerinizi kaybedersiniz. Eğer güzel işler yapıp iyi takipçi kasarsanız, reklam almaya başlayarak gelir elde edersiniz.

4- Ticaret Yapmak

Ticaret zeka işidir derler, gerçekten de doğru. Kendinize bu konuda güvenmiyorsanız çokta bulaşmayın. Eğer yapabileceğinize inanıyorsanız elinizdeki değerli olduğunu düşündüğünüz eşyaları 2. El sitelerinden satarak gelir elde edersiniz. Ya da satabileceğinizi düşündüğünüz ürünleri alarak üstüne kâr koyarak satıp gelir elde edebilirsiniz.

5- Mezat Yayını Yapmak

Günümüzde tesbih tutkunları çok fazla. Tesbih koleksiyonu yaparak açık artırmayla iyi fiyatlara satanlar oldukça fazla. Bu yolu deneyebilirsiniz.

6- Fotoğrafçılık

İyi fotoğraf çektiğinizi düşünüyorsanız bu fotoğrafları internette satabileceğiniz siteler mevcut, çektiğiniz fotoğrafları internetten satabilirsiniz. Fotoğraf makinesi alarak insanların fotoğrafını çekerekte para kazananlar var.

7- Enstrüman Çalanlar İçin

Bildiğiniz bir enstrüman varsa kurs açarak para kazanabilirsiniz. İnsanlara ulaşmak için letgo gibi sayfalara kurs ilanı paylaşımı yapın ve internet sitelerine ilan verin.

8- Dil Bilenler İçin

Dil bilmek en önemli gelir kapılarından biridir. İnternette dil öğrenmek isteyen insanlara belirli ücret karşılığında dil öğretebilir, site çevirmenliği yapabilir ya da turizm yerlerine başvuruda bulunabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-1
-1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
İnek İnek
0
İnek
Nefret Nefret
0
Nefret
Komik Komik
0
Komik
Kalp Kalp
2
Kalp
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Harika Harika
0
Harika

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Send this to a friend